Ako si vybrať mikinu?

Mikiny patria medzi základné kúsky, ktoré by nemali chýbať vo vašej skrini. Sú jednoduché a pritom štýlové. Ľahko kombinovateľné s inými druhmi oblečenia. Zvlášť obľúbené sú u mladých ľudí.

Na čo mikinu potrebujete?

Najprv si musíte ujasniť http://www.kvizy.eu/slovensky-jazyk/sklonovanie-slova/ujasni%25C5%25A5 načo mikinu budete používať. Jeden druh mikín je určených na športovanie a iný druh zas do mesta. Môžete si kúpiť aj mikiny len na domáce leňošenie. Jednotlivé druhy sa od seba líšia použitým materiálom a strihom. Pri športovaní využijete praktickejší kúsok, ktorý vám nebude pri cvičení zavadzať. Do mesta si vyberajte skôr oversize veľkosti s nápismi.

mikiny bez kapucne

Mikín na trhu je veľké množstvo. V obchodoch ponúkajú mikiny bez kapucne aj s kapucňou. Kapucňa je doplnok, ktorý zdobí mikinu. Niektoré typy ju však nemajú. Mikiny bez kapucne mávajú okrúhly výstrih, čím pripomínajú svetre. Tie viete využiť pri spoločenských udalostiach. Niektoré varianty sa viac budú hodiť na športové aktivity, či už na túru, bicyklovanie alebo beh. Pri športovaní kapucňu veľmi nevyužijete. Iba by vám zavadzala. Mikiny bez kapucne zaberú menej miesta v ruksaku ale aj v skrini. Mikiny, ktoré sú určené na športovanie ponúkajú aj viac funkčných vychytávok, ako nepremokavosť, priedušnosť, reflexné prvky a 3d pleteninu.

mikiny bez kapucne

Aký strih uprednostniť?

Slim fit – ak chcete vyzerať vždy perfektne, či pri športovaní alebo len pri prechádzke mestom siahnite po strihu slim fit. Zvýrazní vám ženské krivky.

Regular fit – majú strih, ktorý vám padne ako uliaty. Nebudú vás tak obopínať.

Loose fit – ak máte radi pocit voľnosti siahnite po strihu loose fit. Zakryje vám vaše nedostatky a ešte vás aj zohreje. Ideálne riešenie pre chladné večery. Sem patria aj oversize veľkosti, ktoré sa budú hodiť k vypasovaným džínsom.

Predĺžené – sú vhodné pre dámy, ktoré neradi ukazujú svoje pozadie. Mikiny siahajú až po zadok, čím vás chránia aj proti zime. Vhodné sú do zimných mesiacov.

Keď viete čo presne chcete, nemusíte tráviť hodiny pri nakupovaní. Dúfam, že sme vám výber trošku uľahčili.