Gumokokos a latex sú zárukou kvalitného spánku

Na Slovensku pôsobí firma SEGUM, ktorá sa venuje výrobe matracov a okrem iných ponúka aj latexové, ktoré obsahujú 100% latexovú penu s hustotou 70kg/m3. Základ výroby latexovej peny tvorí prírodný tekutý latex, inak nazývaný aj prírodné kaučukovníkové mlieko.

Pena sa vyrába tradičným spôsobom, to znamená, že pripravená forma sa naplní zmesou syntetického a prírodného latexu, vplyvom 115°C teploty zvulkanizuje a jej tekutý charakter sa zmení na latexové matrace pevný. Vznikne 100% latex, ktorý má niekoľko fantastických vlastností: je vzdušný, elastický, má dlhú životnosť a vyrábajú sa z neho iba tie najkvalitnejšie matrace. Na svete sú známe dve firmy, ktoré vyrábajú latex, Latexco a Artilat z Belgicka.

Hrubé matrace sú trendové

Matrace, ktoré sú vyrobené z latexu, môžeme jednoznačne zaradiť medzi tie najkvalitnejšie. Sendvičové matrace z prírodných materiálov sa vyrábajú z prírodného kokosového vlákna, ktoré sa upraví do tvaru pružnej platne pomocou tekutého latexu a samotného latexu, vzniknú tak kvalitné zdravotné ortopedické matrace. Ich výroba má už viac ako 100 ročnú tradíciu a aj odborníci sa zhodujú na tom, že latexové matrace patria k najkvalitnejším sendvičovým matracom na trhu. Na dosiahnutie matracov rozličnej tvrdosti sa využíva kombinácia kokosových platní s názvom gumokokos a latexovej peny, čo dáva možnosti zákazníkom vybrať si výrobok podľa svojich potrieb.

Základ kvalitného matraca tvoria kvalitné materiály

Matrac s názvom VARIO embrace si svoje miesto zaslúžil hlavne kvôli použitiu materiálov ako je latexová pena a pružný gumokokos. Tento typ je na trhu vo verzii so stredne tvrdou a tvrdšou stranou, ktoré majú pod kolenami a ramenami zmäkčené zóny. Charakterizujeme ho ako vzdušný, otvorený, so schopnosťou dokonalo kopírovať telo, ale zároveň pevne podopierať chrbticu a počas spánku riadiť aj teplotu tela. Skladá sa zo zónového jadra, ktoré je čalúnené kombináciou gumokokosu a latexovej peny z jednej strany, na druhej strane sú pružné platne z gumokokosu a hrubou vrstvou latexu a tiež latexu TALALAY EMBRACE, čo je vlastne špeciálny druh latexu s otvorenou bunkovou štruktúrou. Spomínaný latex významne vplýva na dôslednú termoreguláciu spolu s perfektným kopírovaním kriviek tela.