Motorka – detský sen i záhuba


Život je totiž to najdrahšie, čo by sme si mali chrániť viac ako oko v hlave. Oči sa totiž dajú nahradiť, ale život vám už nikdy nikto nikde nenahradí. Hoci existuje posmrtný život, ten pozemský vám to už aj tak nevráti. Nie, nenapádam vás tým preto, aby ste sa báli smrti, ale skôr sa bojte o svoj život. Buďte opatrní a dbajte na bezpečnosť. Tá je prvoradá nielen u vás, ale aj u vašich blízkych. Neznamená, že keď budete dbať o bezpečnosť, že sa vám nič nestane. Stať sa môže, pretože to tak má byť. Keď sa niečo má stať, stane sa to, aj keby ste sa na hlavu postavili.

motorka

 „Oči sa totiž dajú nahradiť, ale život vám už nikdy nikto nikde nenahradí.“
Mnohí malí chlapci snívajú o tom, že si raz kúpia motorku. Tento pekelný stroj, ktorý má len dve kolesá a uháňa rýchlosťou, ktorú radšej nikomu nehovorte, ak ste šoférom. Jej bezpečnosť je oveľa menšia ako v aute, pretože nemá žiadnu konštrukciu, ktorá by vás chránila. Na pomoc a ochranu hlavy máte maximálne prilbu. Oblečenie si treba nakúpiť profesionálnu na motorku, pretože pri páde vám to môže zachrániť kožu. Takže samotnou kúpou motorky sa to nekončí.

silniční motorka

…havária na motorke predstavuje takmer istú SMRŤ.
A to nehovoriac o tom, že keď chcete niekoho na nej voziť, aj táto osoba by mala mať dostatočnú výstroj. Prilba je samozrejmosťou, pretože už nezodpovedáte len za seba, ale aj za danú osobu. Pri šoférovaní a frajerení sa pred nejakou babou na to dostatočne myslite, pretože jej rodičia určite nebudú nadšením skákať, keď zistia, že sa niečo stalo ich milovanej dcére. Pravdaže, šance na chodenie s danou babou sa vám o dosť znížia. Myslite na to.

harley

Nech už sa rozhodnete akokoľvek mali by ste si to dostatočne zvážiť. Motorka nie je len o tom, že na nej budete uháňať o preteky s vetrom. Ale aj o zodpovednosti, pretože ako sa hovorí, motorkári sú darcovia orgánov. Pretože havária na motorke predstavuje takmer istú SMRŤ.