Nemáte radi divadlo?


Často sa stretávame hlavne vo filmoch s tým, že divadlo je prezentované ako niečo nepríjemné, kam hlavne muži nechcú chodiť. Bývajú také scény, keď žena núti ísť svojho muža do divadla a potom, keď stade prídu, tak sa sťažuje, že tam zase chrápal alebo zaspal. Muž sa vyhovára, že to určite tak nebolo. Spomínate si aspoň na jednu takúto scénu? Ja ich mám v živej pamäti.

izrael

Je to skutočne tak ako nám to servíruje televízia?

Jasné, že nie. Hoci aj môj priateľ mi povedal, že prvý raz išiel do divadla s veľkou nechuťou, hlavne preto, že mu to bolo takto prezentované zo všetkých strán. Prvý krát ale išli do divadla už zo strednej školy, takže išiel, pretože išli aj ostatní chalani.
A na jeho veľké prekvapenie, to bolo super. Že to bola sranda a aj sa zasmial. Vidíte, aký je to rozdiel? Aj mladý stredoškolák sa vie pobaviť a nie to ešte veľký dospelý chlap. Vôbec by to teda nemalo byť prezentované s nechuťou, ale niečo výnimočné, kam sa každý teší. Pretože ja sa tam teším a môj chlap tiež.

divadlo

Ako to teda spraviť príjemnejším?

Aby ste všetkých vyviedli z omylu, a samozrejme hlavne seba, treba to skúsiť. Prvým krokom a veľmi, priam najdôležitejším je výber predstavenia. Najlepšie by bolo keby ste si vybrali komédiu. Na nej sa nemáte prečo nudiť. Možno sa vám nebude páčiť štýl humoru, ale určite sa aspoň na niečom zasmejete. Veď tí herci to majú odskúšané, už na mnohých divákoch.
Dala by som vám ďalšiu radu, vyberajte si také predstavenie, ktoré má veľa opakovaní, pre jeho veľkú slávu. Preto, že sa jednoducho ľudom naozaj páčilo. Takéto predstavenie je zaručené a overené, že sa vám nemá prečo nepáčiť, keď ho stále hrajú a ľudia sa na ňom zabávajú. Dobré by bolo opýtať sa aj známych, ktorí chodia do divadla, či nepoznajú nejaké dobré predstavenie. Isto vám poradia, osobná skúsenosť je predsa neoceniteľná.
Tak spolu dokážme, že je to naozaj tak, že televízia z nás chce spraviť nekultúrnych občanov. Pretože muži nemajú prečo nemať radi divadlo, v ktorom sa príjemne zasmejú a jediné, čo by im mohlo vadiť je to, že majú prísť slušne oblečení, najlepšie v oblekoch. Ale to je podľa mňa úplná maličkosť, veď budú takí vysmiati a kultúrne vyžití, že na to aj zabudnú.

balet

Tak do divadlovania, priatelia!