Pekelné stroje


Hracie automaty sú také skrinky, do ktorých vhodíte peniaze a môžete hrať. Peniaze môžete naspäť vyhrať alebo prehrať. Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť a tak je to aj s hracími automatmi. Čím viac hráte, tým viac chcete hrať. Pretože vás láka výhra alebo aj ten pocit adrenalínu, ktorý pri hraní zažívate. A takto jednoducho sa môžete stať závislými.

jackpot

Je to naozaj také zlé?
V dnešnej dobe sa však ešte jednoduchšie stanete závislými na stávkovaní alebo tipovaní výsledkov zápasov. Hoci spoločnosti ako napríklad Niké tvrdia, že závislosť na stávkovaní nie je možná, pretože uplynie dostatočne dlhý čas od podania tiketu a následnej výhry alebo prehry. No existujú už aj zlosovacie hry, ktoré sa uskutočňujú každých 8 minút. A to si myslím, že je určite dôvodom na závislosť.

Môže to byť ešte horšie?
No ešte väčšiu závislosť si môžete vytvoriť na internete. Z pohodlia domova. Nemusíte nikam chodiť, aby ste podali tiket alebo tipli výsledky zápasu. Je to jednoduché a nenáročné. A práve tu nastáva ten problém a vy sa spamätáte až keď sa vám budú strácať veľkú sumy z vášho účtu. Začnete pátrať a zistíte, že váš manžel alebo partner je závislý na tipovaní na internete. Existuje cesta návratu, ale dotyčný človek musí CHCIEŤ. To je kameňom úrazu pri väčšine príkladov. Jednoznačne a bezpodmienečne odporúčam zablokovať dané webstránky a poslať ho na liečenie. Ak sa to nevylieči, môže vás to stáť celé manželstvo a dokonca aj celý váš majetok, pretože taký človek si to neuvedomuje a neovládne svoju túžbu hrať a stávkovať.

figurky

Samozrejme vám prajem, aby ste sa s tým nikdy nemuseli stretnúť, pretože to nie je chvályhodný ani závideniahodný stav. Ale určite sa s tým netreba zmierovať, ale skôr niečo robiť. A to čím skôr, aby ste nestratili všetko na čom vám v živote záležalo. Ale snáď sa vám to nestane.