Úprava grafických súborov k dokonalosti


Služby tohto softvéru sú dnes možno ešte využívanejšie, ako v dobe jeho vzniku. Program s názvom Photoshop je skutočne originálny softvér na prácu s grafikou, respektíve na úpravu obrázkov alebo fotiek.Tento program poskytuje služby, vdaka ktorým môžeme dotyčný súbor v podobe obrázku upraviť mnohými prostriedkami k podobe, s akou budeme maximálne spokojný. Myslím si, že takým hlavným účelom softvéru Photoshop by mala byť úprava detailov, či vyladenie grafického súboru k dokonalosti, aby bol grafický súbor vhodný na určité využitie.

hory

Myslím si totiž, že pri svojich začiatkoch bol program využívaný hlavne určitými štúdiami alebo tvorcami, ktorí pracujú v odvetví, v ktorom je grafická kvalita, teda kvalita určitých obrázkov detailne dôležitá. Vlastne ak sa pozrieme v roku 2018 na prácu niektorých začínajúcich štúdií či autorov, napríklad publikované videohry, či obrázkové prevedenie na niektorých weboch, prácu Photoshopu si možno všimneme voľným okom ešte dnes. Lenže pokiaľ grafický súbor, obrázok, značí stopy viditeľnej úpravy, prevedenie mohlo byť detailnejšie. Pointa tkvie totiž v úprave obrázku, aby ju však užívateľ hry alebo webov viditeľne nespatril. Ak je úprava viditeľná, značí to nízku kvalitu.

tygr

Pri modernom využívaní Photoshopu ešte zostanem, pretože sa hodí, aby som poukázal na to, akým štýlom sa začali jeho služby využívať dnes. Prístup k tomuto softvéru má dnes takmer každý, využíva ho veľa mladých ľudí.  A čo sa týka využitia, tých možností je viac. Niektoré mladé dievčatá, ženy, no ale určite aj chlapci či muži, dnes tento softvér využívajú napríklad na úpravu svojej profilovej fotky na sociálnych sieťach, aby vyzerali atraktívnejšie. No v niektorých prípadoch je úprava viditeľná, no a v tom prípade vzniká pre nich trápna situácia. Ich fotka potom budí skôr opačnú reakciu.

mobil

Pri mladých ľudoch ešte zostanem, pretože donedávna bolo populárne tvoriť strašidelné zábery duchov na fotkách, no a šíriť ich napríklad cez Youtube, či iné navštevované weby. Pri následnom pátraní sa veľakrát zistí, že fotka bola upravená práve cez Photoshop, no a z nevinnej fotografie tak dokážete spraviť „dôkaz“, na ktorom má byť zachytený „duch“.