Viete si sama povedať: Som krásna žena?

Skúste si sama pre seba povedať : som krásna žena. Aký máte tento z tejto vety pocit? Cítite, že hovoríte pravdu a ste sama so sebou spokojná? Alebo naopak cítite, že samú seba klamete?
Nejde o namyslenosť, ak si o sebe myslíte, že ste krásna
Dôvodom tohto nízkeho sebavedomie je aj to, že sme k nemu odmalička vedené. Ak nás niekto pochváli, sme naučené len mávnuť rukou a v duchu si povedať, že to daný človek nemyslí úprimne. Naučte sa za kompliment jednoducho poďakovať alebo ho vrátiť späť. Hneď budete mať lepší pocit.

tvář

Sebavedomie je hlavným kľúčom ku kráse. Už ste sa niekedy stretli s tým, že krásna žena vo vašom okolí žena nemala toľko pozornosti ako jej sokyňa, ktorá prijímala obdivné pohľady napriek chybičkám krásy alebo pár kilám navyše?
Sebavedomí ľudia sa nám totiž zdajú omnoho sympatickejší a krajší. Dokážu zvýrazniť svoje prednosti a chybičkám krásy nevenovať pozornosť.

Krása je relatívny pojem. To si zapamätajte. Neexistujú žiadne chybičky krásy, kým ich za ne nepokladáme. Koľko svetoznámych žien, ktoré sú idolmi svojej doby malo čosi, čo by sme za iných okolností považovali za nepekné? Keď sa naučte nosiť sa hrdo a milovať každú časť svojho tela, aj na ostatných ľudí tak budete pôsobiť. Naučte sa mať rada svoje širšie boky, menšie či príliš veľké prsia, znamienko na tvári i nepoddajné vlasy. Divili by ste sa, ale možno práve pre tieto „chyby“ ste pre opačné pohlavie príťažlivá.

Pochváľte aj iných. Bohužiaľ, my ženy, často bojujeme s krásou iných žien a myslíme si, že sú našimi súperkami.Každý sme ale individualita. Nechcite vyzerať ako vaša kolegyňa. Úprimne jej pochváľte vyšportovanú postavu. Nebojte ste, aj ona na vás vidí a možno aj ticho závidí čosi čo ona nemá. Uvedomte si, že jediným človekom, ktorý seba porovnáva s ostatnými, ste len vy sama. Nebojujte preto s krásou iných žien. Nech je pre vás inšpiráciou, ale nenechajte sa ovplyvňovať ideou dokonalej krásy. Aj modelky, ktoré vidíte v čsopisoch sú len obyčajné mladé ženy, ktoré nejakou svojou črtou zaujali fotografov.

oči

Aký je liek na nízke sebavedomie?
Prijímajte komplimenty od iných, rozdávajte ich, snažte sa vidieť v sebe aj v iných len to najlepšie. Neporovnávajte sa, pretože tým neberiete ohľad na svoju individualitu. Vždy, keď sa vidíte v zrkadle pochváľte sa za niečo. Môže to byť farba očí, pekná pleť alebo udržiavané nechty. Postupne zistíte, že vidíte čoraz viac krásy nielen v sebe, ale aj v iných.