Ako pomocou feng šuej vylepšíte svoje bývanie


 Feng-šuej je čínske umenie geomantie. Inak povedané, pomocou prúdenia zemských síl, jangových a jinových energetických smerovaní, sa táto metóda pokúša nájsť najvhodnejšie miesta pre človeka ohľadne bývania alebo práce tak, aby jeho činnosti viedli k úspechu.

ložnice

Najväčší nepriateľ sa volá – Neporiadok
Zbavte sa zbytočností, ktoré nepotrebujete a dlhšiu dobu nepoužívate. Uvoľníte tým miesto pre nové veci. Všetky zbytočné veci totiž blokujú a potláčajú energiu čchi a to môže byť aj dôvodom, prečo sa cítite ako vyžmýkaný citrón. Zahrajte sa na detektíva a vedome sa nalaďte na svoj príbytok. Prechádzajte sa po ňom a starostlivo skúmajte, čo Vám vadí. Môže to byť poškodený nábytok, špinavé okná, veľká kopa časopisov, zaprášené dekorácie na parapete alebo staré roztrhané periny.

servis

Kde teda začneme?  
 
·      Vyhoďte z kuchyne rozbitý a otlčený riad. Podľa feng šuej, dokonalý a neporušený   riad prospieva zdraviu, zatiaľ čo otlčený riad vysáva z človeka vitalitu.
·      Upracte si skriňu aspoň raz ročne. Medzi oblečením by sa nemali nachádzať šaty,    ktoré ste si pár rokov už neobliekli alebo sa v nich necítite dobre. Treba sa ich zbaviť, pretože Vám budú zbytočne stáť v skrini a držať miesto. Majte v šatníku len také veci, ktoré vyslovene milujete, ktoré Vám sedia a vyzdvihujú Vaše prednosti.

stolička

·      Spálňu chráňte pred škodlivou a negatívnou energiou, ktorá by mohla naštrbiť Váš vzťah. Majte tam iba veci, ktoré na Vás pôsobia príjemne. Čo určite nemá svoje miesto v spálni sú: šanóny, pracovné papiere, televízor, kopa špinavého prádla, športové náčinie, kufre, pochybné umelecké predmety a podobne. Pozor si dajte aj na neporiadok pod posteľou. Pre prúdenie pozitívnej energie má byť priestor pod posteľou voľný, bez zbytočností.
Najlepšou ochranou proti negatívnej energii je príchod novej, ktorá je svieža a prinesie vitalitu. Aspoň raz ročne presuňte nábytok, aby ste energiu udržiavali v pohybe. Nezabudnite, že ideálne každé 3 – 4 roky by bolo vhodné vymaľovať svoju domácnosť.