Ako sa správne starať v noci o pleť ?

Prostredníctvom úsilia vedcov sme si uvedomili, že počas dňa je koža v neustálom nebezpečenstve. Slnečné lúče pôsobia starnúco, voda z vodovodu – ju vyschýna, mesto oxiduje, nesprávne jedlo a zlé návyky vytvárajú maz. Z tohto dôvodu každý deň stratíme pár rokov mladosti.

dívka

  • V noci sa v tele prejavujú pozitívne procesy: množia sa bunky, korigujú sa poruchy, odstraňujú sa toxíny, znižuje sa napätie, vyliečia sa choroby. S jednou podmienkou: musíte spať. A nie len odpočívať. Počas minulého storočia sa čas spánku znížil o 20%. Zatiaľ čo pracovný rok sa zvýšil takmer o mesiac! To znamená, že spíme o 2 hodiny menej, než je potrebné. Takže v noci fungujú kožné bunky v núdzovom režime a pokúšajú sa opraviť zranenia, ktoré dostali počas dňa. A našou úlohou je poskytnúť im potrebnú pomoc vo forme starostlivo vybranej starostlivosti. Podľa našich biorytmov sa aktivácia kožných buniek začína asi o 20.00 hod. A prestane o 4 ráno. Buďme však realistickí, je neskutočné ísť spať dnes tak skoro. Preto si naneste krém na tvár už o 20:00.

 

  • V poslednej dobe je nová kategória starostlivosti – nočné masky. V podstate sú to isté krémy, ale s bohatším zložením a štruktúrou. Výrobcovia odporúčajú dať ich do hrubých vrstiev. Prax však ukázala, že napriek všetkým sľubom väčšiny týchto liekov nechávajú na vankúši nepríjemné známky. A tvár, je "pochovaná" pod hustou vrstvou na celú noc, často ani nedýcha. Preto pred odchodom do postele si odstráňte takéto masky utierkou a dajte pokožke príležitosť "dýchať".

 relax

  • Ak sú po ťažkej práci v kancelárii vaše oči unavené a bolestivé, upokojte ich odvarom z harmančeka, lipy, alebo zeleného čaju. Namočte na chvíľku vatový tampón do týchto ingrediencií a priložte na oči. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút.

Existuje množstvo rituálov, ktoré je potrebné vykonať pred spaním. Dajte si kúpeľ s relaxačnou soľou. Vykonajte dychové cvičenia, pite bylinný čaj…