Bývanie mladých ľudí

Veľa mladých ľudí rieši neustále problémy s bývaním. Pri svojich blízkych už v dospelosti bývať nechcú, no často krát nemajú inú možnosť. Väčšina nemá dostatok finančných prostriedkov na to aby sa osamostatnili a na to aby si zobrali úver príjem nemajú. Nehovoriac o tom ak ešte študujú. Pre študentov je tu možnosť bývania na internáte ale ani to nie je dlhodobým riešením, nehovoriac o kvalite internátov.

webdesing

Najčastejšou voľbou bývania je preto podnájom. Väčšinou bývajú viacerý ľudia spolu v jednom byte aby bola výška nájmu nižšia a tak sa im to viac oplatilo. Tu však vzniká problém nájsť vhodných ľudí s ktorými by sme dokázali vychádzať a bývať. Nie je to len obyčajné kamarátstvo, pretože pri spoločnom bývaní sa často prejavia vlastnosti človeka, ktoré ostávajú inak skryté. Ak však nájdete takýchto ľudí bývanie je to ideálne. Teda aspoň dočasne.

apartmán

Asi každý z nás túži po vlastnom domove. Preto podnájom naozajstným domovom nikdy nebude. Ak si však mladý človek chce kúpiť byt určite potrebuje úver. Len málokto si dokáže zarobiť na to aby si ho kúpil sám. Bývanie pre mladých ľudí je teda problematickou záležitosťou, ktorú spoločnosť už dlhé roky odmieta riešiť.
Veľa ľudí to preto rieši odchodom do zahraničia. Niektorý si zarobia peniaze a vrátia sa naspäť, iný si však zvyknú a ostávajú žiť v cudzine. Takýmto spôsobom prichádzame o mladých ľudí a hoci si to neuvedomujeme je to veľký problém. Len ťažko si mladý ľudia dokážu na Slovensku vybudovať slušný život. Nehovoriac o tom ak si chcú založiť rodinu.

Ak si nezačneme uvedomovať vážnosť situácie je možné, že sa to bude zhoršovať. Mladí ľudia už teraz žijú aj vo vyššom veku zo svojimi rodičmi. Nie každému však takáto situácia vyhovuje o to viac ak sa delia o malý priestor viacerý ľudia. Keďže aj ja sama som v stave riešenia bývania tak viem posúdiť, že to nie je nič ľahké. Neostáva nám však nič iné len sa zatiaľ s týmto systémom vyrovnať a veriť, že sa niečo môže zmeniť.