Hliníkové pergoly

K rodinnému domu so záhradkou neodmysliteľne patrí nejaké posedenie alebo altánok, kde môžete s rodinou a priateľmi grilovať, organizovať vonkajšie oslavy, či len tak relaxovať. V prípade, keď sa vám nepáčia drevené altánky alebo prístrešky, hliníková pergola LMmont je niečo, čo by vás mohlo zaujať. Prístrešky z hliníku majú nadčasový dizajn a okrem príjemného miesta na sedenie a odpočinok dokážu poskytnúť aj ochranu pred teplými slnečnými lúčmi, či úkryt pred dažďom, vetrom alebo snehom. Okrem toho sa takéto hlinené altánky dajú taktiež aj uzavrieť a tým pádom do nich viete schovať všetky potrebné veci, ktoré by chlad alebo škaredé počasie mohli poškodiť. Prípadne vedia poslúžiť aj ako zimná záhrada a odpočinúť si v nich tak viete kedykoľvek, nie len v teplejších mesiacoch.

Hliníková pergola

Hliníkové pergoly sa dajú prispôsobiť podľa toho, či ich chcete umiestniť priamo k domu alebo ich chcete mať ako samostatne stojaci altánok. Vyrobiť sa dajú presne na mieru, aby sedeli do každého aj menšieho priestoru. Na výber máte taktiež prístrešky s pohyblivou strechou, ak by ste predsa len zatúžili po slnení sa, či naopak, chceli by ste si spraviť tieň alebo by vám chýbalo denné svetlo. Výhodou najmä uzatvárateľných pergol je to, že dom má ako keby priestor naviac, takže pôsobí zväčšeným dojmom. V prípade večerných posedení pod hliníkovým altánkom sa k nemu dajú nainštalovať aj rôzne druhy osvetlení.

Hliníkový prístrešok

Najčastejšie sa takéto prístrešky predávajú buď otvorené, s roletami, posuvnými dvermi alebo presklené a teda uzatvorené. Postavenie hliníkovej pergoly nie je vôbec zložitou záležitosťou a šikovný domáci majster by to s pomocou aspoň jedného ďalšieho človeka, bez problémov mal dokázať zvládnuť. Pomoc je potrebná hlavne kvôli veľkej váhe jednotlivých hliníkových častí, ktoré by pre jedného človeka boli pravdepodobne príliš ťažké zodvihnúť. Keď si však na takúto stavbu netrúfate, nebojte sa obrátiť na odborníkov, ktorý vám so stavbou prístrešku určite pomôžu.