Sklenené zábradlie celý interiér rozžiari

Moderné bývanie, kancelárske priestory či obchody majú prepracovaný dizajn zariadení, k tomu však neodmysliteľne patria aj schodiská, ktoré sú ich súčasťou. Musia mať zábradlia, a tie sú odrazom štýlu interiéru. Na ich výrobu sa používa drevo, oceľ alebo nerez, hliník či sklo.

Základnou funkciou zábradlia je bezpečný prechod chodcov, no okrem praktickej stránky by malo byť zábradlie v súlade so štýlom zariadenia interiéru. Najmodernejším materiálom, ktorý sa na výrobu zábradlia používa, je nerez a sklo. Sklo má výborné vlastnosti ako je priepustnosť svetla, takže je možné zabradlie na schody Lmmont.

umiestniť ho aj do tmavších priestorov, údržba je takisto jednoduchá a nenáročná a v neposlednom rade pôsobí luxusne a esteticky. Hodí sa ku každému štýlu a možno ho kombinovať s nerezom alebo sa dá vyrobiť ako bezrámový systém iba zo samotných sklenených tabúľ.

fire-escape-2882654_640

Kotvenie skleneného zábradlia má viacero možností, dá sa kotviť do profilov alebo na bodové úchyty, no tiež je možné z neho vytvoriť stenu s funkciou zábradlia. Čistý detail dosiahneme, ak profil zapustíme do podlahy. Profily sa môžu prichytiť do schodiska zboku alebo z vrchu. Kombinácia profilov so sklom je jednou z možností skleneného zábradlia, no čistejší a zaujímavejší je bezrámový spôsob osadenia zábradlia. V tomto duchu sa dajú vyrobiť aj celé sklenené steny pri schodisku, ktoré spĺňajú funkciu zábradlia. Sklo má všetky potrebné certifikáty bezpečnosti, takže tá je zaručená priamo výrobcom. Zábradlia sa vybavujú aj madlom, ktoré sa dodáva drevené, hliníkové alebo nerezové a v štýle podľa návrhu projektanta.

glass-wall-2134798_640

Ceny sklenených zábradlí sa určujú podľa viacerých kritérií, keď sa do úvahy berie množstvo použitého skla a iných materiálov, štýl prevedenia, náročnosť a tiež prípadná nutnosť výroby atypických prvkov. Výsledok však zaručene bude originálny a celému interiéru dodá nádych luxusu.