Ako si vybrať správnu jazykovú školu


Najmä na začiatku školy sa s rôznymi jazykovými škola a súkromnými lektormi, ktorí tvrdia, že vás cudzí jazyk naučia raketovou rýchlosťou akoby roztrhne vrece. Sľuby sú to často nereálne a jediné čo kurzy veľmi rýchlo ovplyvnia je vaša peňaženka. Ako to s učením teda naozaj je? Žiaľ, neexistuje žiadna zázračná metóda, ktorá vám naleje vedomosti a schopnosti do hlavy. Ako všetko, tak ak jazyk sa skrátka musíte naučiť vy sami. Kurz, alebo škola vám môžu pomôcť, no väčšina práce je len a len na vás. Preto si vyberajte kurzy, kde zdôrazňujú odbornosť lektorov a dlhodobú tradíciu, nie prázdne sľuby o rýchlosti a ako vás to nebude bolieť.

překvapení
 
Na čo si dať pozor:
 
1.) Prehľadnosť informácií
Je nutné, aby ste sa na webovej stránke, či na letáku jazykovej školy vedeli hneď bez problémov dobre orientovať. Veľké množstvo rôznych variant a ponúk býva skôr na škodu, keďže je ťažké vybrať si a častokrát je takáto výuka skôr neefektívna. Čím zrozumiteľnejšie a jednoduchšie podmienky, tým lepšie.
 
2.) Pôvod lektorov
Je viac než dobre, ak sa v jazykovej škole nachádza aspoň jedna osoba, ktorá pochádza zo zahraničia a cudzí jazyk, ktorý vyučuje je jej materinský jazyk. Nie je to síce nutnosť a odbornosť domácich lektorov to nijako neovplyvňuje, no je to znak, že škola má určitú tradíciu a najmä zväzky zo zahraničím.

studenti
 
3.) Skúsenosti študentov
Osobná skúsenosť býva na nezaplatenie a tak sa vždy snažte nájsť si školu, ktorá je všeobecne obľúbená a uznávaná. Nie je na škodu dať šancu aj škole novej, veď každý niekde začína. V tom prípade, ale, vždy musíte rátať aj s tou možnosťou, že výuka nemusí byť taká kvalitná ako by ste očakávali. To isté platí aj pre samotných lektorov. Všímajte si komunikáciu so študentmi, pripravenosť na hodinu a dochvíľnosť. Slušné a ústretové jednanie by malo byť samozrejmosťou.