Netradičné hry na doma pre deti


Bežné hračky sú síce skutočne fajn a každé dieťa má nejakého plyšáka, alebo autíčko, bez ktorého nemôže byť. No domácnosť poskytuje aj mnohé iné netušené možnosti na hru. Ich súčasťou je aj zapojenie rodičov. Čo viac si môžu mama a otec želať, než tráviť svoj čas s deťmi produktívne a zábavne?

školní pomůcky
 
Netradičné hry:

1.) Chemické a fyzikálne pokusy
V kníhkupectvách nájdete množstvo kníh a na youtube nespočítateľné množstvo videí, ktoré vám ukážu, ako môžete vo svojich ratolestiach bezpečne vykresať iskru bádateľa. A určite sa mnoho naučíte aj vy sami. Bezpečné pokusy s chémiou často zahŕňajú rôzne neškodné látky, ktoré nájdete v domácnosti. Odvar z červenej kapusty je skvelý indikátor PH, tušili ste to? Uvaríte kapustu a do troch pohárov nalejete čistú vodu. Do jedného dáte soľ, do druhého ocot a do tretieho nič. Čo sa stane, ak tam kvapnete trochu kapustovej šťavy? Zistite! A čo sa stane ak semienko fazule zasadíte do bludiska? Je mnoho vecí, ktoré môžete s deťmi spoločne skúmať a viesť si vedecký denník.
 
2.) Maľovanie na okná
Áno, čítate správne. Prirodzene, malo by ísť o už staršie deti, ktorým sa dá vysvetliť, že sa skutočne má maľovať len na sklo. S obyčajnými temperkami si spoločne môžete na oknách vytvoriť scenérie hôr, či výjavy z lúky. Alebo im spolu na okno detskej izby namaľujte obľúbenú postavičku z rozprávky.

rostlina
 
3.) Varenie s farbami.
Chce to len niekoľko prírodných farbív ako napríklad cvikla, alebo kakao a už môžete piecť a variť jedlá s netradičnými vzormi. Je deň matiek? Odoberte trochu z palacinkového cesta, primiešajte kakao a môžete pomocou striekačky bez problémov vytvoriť srdiečko. Alebo rovno napísať blahoželanie na palacinku. Chcete netradičnú bábovku? Dajte tam trochu cvikle. Deti zabavíte krásnou červenou farbou a zároveň do nich dostanete aj trochu zeleniny.