Hybrit pre náčorných?


Elektromobil je automobil, ktorý je poháňaný jeden alebo viac elektromotorov, za použitia elektrickej energie uloženej v dobíjacie batérie. Prvé praktické elektrické autá boli vyrobené v 80-tych rokoch 20. storočia. Od roku 2013sú elektrické autá značne drahšie ako bežné vozidlá s vnútorným spaľovacím motorom a hybridné elektronické automobily kvôli nákladom na ich batériu.

auto

          Lamborghini má problém s elektrickými autami. Niekoľko problémov, v skutočnosti.
Existujú technické problémy – batérie sú ťažké, rozsah je stále obmedzený, nabíjanie je pomalé.  Pred odhalením konceptu Maurizio Reggiani, hlavný technický riaditeľ spoločnosti Lamborghini, vysvetlil, že elektrický Lamborghini bude mať rôzne priority ako väčšina iných osobných automobilov.

lamborghin

          Lamborghini Asterion LPI 910-4 je koncepčné vozidlo vyrábané firmou Lamborghini, ktorý bol odhalený v roku 2004 v autosalóne v Paríži. ide o tiež o najvýkonnejšie Lamborghini v histórii. Vozidlo je prvým hybridným vozidlom značky Lamborghini. Predstavitelia Lamborghiniho trvajú na tom, že Asterion je len ukážkou toho, čo je možné s existujúcou technológiou  Pod zadným krytom sa tak skrýva 5,2-litrová V10-ka s výkonom 449 kW / 610 koní, ktorú navyše dopĺňajú 3 elektromotory s celkovým výkonom 220 kW / 300 koní. Aj tí, ktorým matika nikdy nešla, už určite teda tušia, že vo výsledku Asterión ponúka 910 koní, pričom silu na všetky štyri kolesa prenáša sedemstupňový automat.

Lamborghini vo svojej oficiálnej tlačovej správe uvádza, že novinka akceleruje na stovku za 3 sekundy a hravo zvládne maximálku 320 km/h. Okrem toho,s využitím výhradne elektromotorov vie Asterión prejsť 50 kilometrov, a to pri rýchlosti približne 125 km/h.     

luxusní auto

Športiak je navrhnutý tak, aby dokázal ponúknuť každodenné pohodlné jazdenie. Interiér vozidla tento fakt len potvrdzuje, keďže na prvý pohľad je každému jasné, že ponúka väčší komfort a pohodlie než ostatné modely značky.