LED svetlá sú vhodné do každého interiéru

Skutočnosť, že LED osvetľovacie zdroje sa stali v posledných rokoch jednotkou na trhu, je už známa každému. Úspešne nahradili klasické svetelné zdroje, používané desaťročia, kvalitným a šetrným spôsobom. Majú hneď niekoľko predností, sú výkonné, kvalitné, šetria elektrickú energiu, k prírode sú priateľské a vyznačujú sa variabilnosťou.

budova, dom, svetlá

Medzi LED svietidlá rátame panely, žiarovky, trubice, reflektory či pásiky, všetko sú to modernou technológiou vyrobené produkty a dnes nám robia fantastickú službu. Svietia s rovnakou intenzitou ako ich predchodcovia, takže nie je problém využiť ich ako rgb led pás hlavný zdroj osvetlenia, ale výnimočné sú práve v polohe náladového svetla. Mnohé z nich sa dajú nainštalovať do sadrokartónových stien či podhľadov, čím sa stávajú neviditeľné, ale na intenzite ich svetla to neuberá, práve naopak, spĺňajú svoju funkciu, ale nenarúšajú štýl interiéru.

Každý typ sa dá umiestniť do miestností v domácnostiach, na pracoviskách, športoviskách alebo do exteriérov ako osvetlenie dvorov či parkovísk a podobne, no asi najvariabilnejšie zo všetkých sú pásiky. Vyrábajú sa ako LED alebo RGB LED pásiky. Rozdiel je v tom, že RGB typ umožňuje zvoliť si zmenu farby svetla, už sám názov to vystihuje. Je z angličtiny a znamená skratky farieb red – green – blue, teda červená, zelená a modrá. Ak tieto farby skombinujete, vďaka RGB LED pásikom môžete dosiahnuť farebné spektrum, ktoré sa ovládajú pomocou diaľkového ovládača. Je možné nim meniť intenzitu svetla, farebný odtieň a zároveň si predvoliť plynulý prechod od jednej farby k druhej. Dokonca sa dá nastaviť aj ich rýchlosť a to ich už radí k dizajnovým vychytávkam.

led-lights_144627-13135

RGB LED pásiky si obľúbili prevažne mladí ľudia, ktorí ich variabilnosť využívajú pri osvetľovaní izieb a zmene intenzity osvetlenia podľa nálady či potreby vytvorenia určitej atmosféry. Pásiky nám umožňujú dosiahnuť v danom priestore moderný a nadčasový štýl s možnosťou prispôsobovania aktuálnej situácii.