Obohaťte svoje schodisko skleneným zábradlím

Od súčasných interiérových či exteriérových prvkov očakávame aj naďalej ich funkčnosť a praktický význam. Čoraz väčšiu pozornosť ale kladieme na ich moderných dizajn. Výsledkom toho sú aj sklenené zábradlie cena http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ či podobné funkčné súčasti zo skla, za ktoré si neváhame trochu priplatiť.

Dnes sa už totiž v danom prípade nespoliehame len na jednu vlastnosť, akou je technická stránka a funkčné využitie, ale akosi samozrejme počítame aj s tým, že zároveň získame vhodný dizajnový doplnok. Respektíve že pôjde o súčasť, čo obohatí konkrétny priestor takisto po vizuálnej stránke. A to platí a j z hľadiska schodísk a spomenutých sklenených zábradlí.

moderné schody

Tie nielenže poskytnú komfort a bezpečnosť pri chôdzi po schodisku, ale rovnako ho viditeľne zmodernizujú a dodajú mu trendový nádych. Prakticky môže ísť o vhodnú alternatívu pre tých, ktorí chcú skombinovať svoje schody so skleneným materiálom a získať podobný efekt, ako v prípade novodobých celosklenených schodov. Dajú sa tak napríklad skombinovať drevené schody so skleneným zábradlím, kedy táto variácia skrátka ukáže veľmi štýlovo, moderne a esteticky.

Sklo má tendenciu opticky zväčšiť priestor a odľahčiť ho. Takisto má schopnosť prepúšťať denné svetlo a vo všeobecnosti ide o vlastnosti, čo určite oceníme aj z hľadiska schodísk.

človek pri dome

Vďaka spomenutým vlastnostiam má sklo v architektúre a z pohľadu dnešných interiérových prvkov bohaté využitie. Jeho univerzálnosť je dôvod, prečo sa používa napr. aj v spojitosti so sklenenými dverami, deliacimi stenami, zástenami, či priečkami do sprchového kúta.

Ide o preferovanú voľbu všade tam, kde chceme získať priestrannosť, prirodzené osvetlenie, ľahkosť, voľnosť a zároveň moderný dizajn. To sú v skratke príčiny, prečo sa sklenené prvky stávajú obľúbenou súčasťou nielen verejných a pracovných, ale v poslednej dobe tiež bežných rodinných interiérov.