Pedikúra v roku 2018


Žiadna módna farba laku nezachráni Vaše nechty, ak nechty nie sú dobre upravené alebo, ešte horšie, sú nezdravé. Takže pred výberom štýlovej pedikúry stojí za to pripomenúť si základné pravidlá starostlivosti o seba.

nohy

1.      Samozrejme, najdôležitejším pravidlom je udržiavanie hygieny. Sprcha aspoň raz za deň je povinnou položkou programu. Umyte si nohy po príchode domov a samozrejme pred spaním je tiež skvelý nápad. Používajte bežné mydlo a teplú vodu.
2.      Nezabudnite na pravidlo samostatného uteráka pre nohy. Je dôležité, aby ste zahrnuli do dennej kozmetiky aj krém na nohy. Bude dobré, aby ste použili krém na čisté nohy pred spaním a potom si obuli čisté bavlnené ponožky. Ráno zistíte, že vaše nohy sú oveľa jemnejšie a lepšie upravené.
3.      Zodpovedný prístup k výberu obuvi má veľký vplyv. Je lepšie mať jeden dobrý pár, ktorý sa nebude trieť a v ktorom sa budete cítiš pohodlne ako vlastniť horu nízkej kvality topánok.

pedikúra

4.      Nepríjemným problémom môže byť zápach potu. Aby ste to minimalizovali, je dôležité dodržiavať jednoduché pravidlá: pravidelne meniť ponožky a udržiavať nohy a topánky čisté. Pri zvláštnych príležitostiach, ako aj počas horúcej sezóny si môžete vyskúšať detský púder. 
5.      Dobrý prínos k starostlivosti bude masáž nôh. To pomôže udržať zdravie Vaším nohám. Okrem toho, čo môže byť krásnejšie ako masáž na konci náročného dňa?

nehty na noze

Sledujte trendy v pedikúre. Z veľkej časti nie je potrebná špeciálna fantázia. Na základe hlavných módnych trendov bude voľbou bez straty minimalizmus. Jednofarebné nechty, prírodné odtiene, bez nadmerného lesku a kameňov – to je to, čo dokonale zdobí vaše dobre upravené a zdravé nohy. Nie je nevyhnutné, aby sa farba nechtov na rukách  a nohách zhodovala. Niektoré experimenty na nechtoch na rukách by vyzerali na nohách smiešne až odpudivo. Nezabúdajte menej je niekedy viac!