Univerzálny kozmetický zázrak, ktorý pomôže aj Vám


Najskôr si však povedzme, čo vlastne vazelína je. Je to mazivo, ktoré sa získava ako destilačný zvyšok neasfaltickej ropy. Neľakajte sa, vazelína, ktorá sa používa na lekárske a kozmetické účely je od všetkého škodlivého očistená. V kozmetike ju môžeme nájsť v mastiach, telových a sprchových mliekach, dezodorantoch, či odličovačoch pleti. Vazelínu však môžete použiť pokojne doma, stačí, keď si vyberiete nejaký z mnohých benefitov, ktoré tento produkt ponúka.

modelka

Odlíčenie pleti
Vazelína je jeden z mála produktov, ktorý Vašu pleť nebude zbytočne zaťažovať niečim iným, ako je potrebné. Spoľahlivo odlíči vrstvu celodenného mejkapu, aj nános očných tieňov z predchádzajúcej noci. A pozor – ako odličovač očí je mimoriadne vhodná vďaka tomu, že oči ani najmenej nedráždi.

Dlhšie riasy a hustejšie obočie
Aj keď masívne obočie sa dostalo do módy len v posledných rokoch, husté a dlhé mihalnice sú to, o čo sa ženy pokúšajú už po stáročia. Pokiaľ chcete mať zvodný pohľad aj bez použitia maskary či drahého a pomerne riskantného kozmetického zákroku, potom bude vazelína Vašou najlepšou priateľkou. Naneste ju pred spaním na mihalnice či obočie, podľa Vašich aktuálnych preferencií a po pár týždňoch sa môžete tešiť z prvých, permanentných výsledkov!

oko

Naozaj účinný balzam na pery
Drogérie či parfumérie sú dnes preplnené rúžmi, či najnovším trendom – matnými rúžmi. Niet pochýb, že tieto produkty spravia zo ženy stelesnenie bohyne, avšak Vaše pery sú dehydratované a to napriek faktu, že výrobca sľubuje okrem vizuálne dokonalého imidžu aj hydratáciu! Vašich obľúbených produktov sa však nevzdávajte, stačí, keď pery dôkladne odlíčite vazelínou a potom ich natriete. Pokiaľ sa chete zahrať na alchymistku a rozmaznať Vaše pery ešte viac, primiešajte aj trochu panenského kokosového oleja.

Voňajte dlhšie
A to podstatne dlhšie! Mnoho parfémov či toaletných vôd vonia nádherne, výdrž je však prinajmenšom smutná. Pokiaľ miesta, kde si nanášate parfém, čiže tie, kde Vám je cítiť pulz, potriete tenkou vrstvou vazelíny, z Vašej obľúbenej vône sa budete môcť tešiť dlhšie.

žena

Stop suchým končekom
Natrite vazelínu na konce Vašich vlasov a nechajte ju pôsobiť približne hodinu. Vlasy budú menej vysušené, čo funguje ako prevencia proti zničeným končekom vlasov. A ako bonus, budú rásť rýchlejšie – bez častého strihania.