32 000 Euro pre každého človeka


Za tie dlhé roky počujem a vidím, ako bežní ľudia pri téme peniaze, plat, dôchodok, ceny vyjadria v mnohých prípadoch negatívny názor, ako sa ceny zvyšujú, dôchodky sa vzďaľujú, chceli by vyšší plat,… Takisto neustále počúvam z úst vplyvnejších ľudí, ktorí majú určitú zodpovednosť voči mestám, občanom, službám, ako stále vravia,… to nejde, nemáme peniaze, na vine je niekto druhý, lebo ten nedal peniaze a nepomôžeme, nemáme to ako financovať,… hlavná vec, že majú na sebe drahý oblek, vlastnia 3 autá, stavajú nový rodinný dom, no nie, peniaze nie sú,… tak na čo potom tá snaha, pre koho a načo sa pracuje a platia dane?

úspory

Veď takmer nikdy nie sú na nič finančné prostriedky,.. teda takmer na nič, čo by skutočne niekomu pocitvému a snaživému pomohlo. Pozrime sa na aj tie mnohé menšie obce, v ktorých nenájdete nič, len domy z roku 5, ale aj ľudí a ich bežné problémy, ktoré si musia financovať sami. Ak niečo potrebujete milí občania, financujte si to sami,… takú zrejme dostane odpoveď. V mnohých prípadoch sa spraví zbierka, ktorú financujú aj tak len obyčajní ľudia s priemerným platom, pričom to ani nie je v ich kompetencii, no nejako si pomôcť musíme. Aj to je otázne, kam vyzbierané peniaze pôjdu, dnes je možné všeličo. Sme žiaľ svedkami i takých vecí, ako zúfalá rodina prosí ľudí o pomoc, pretože majú choré dieťa a nik im liečbu nechce financovať. Tak do kelu kde sú tie peniaze?!

chudoba

•         Existujú, ale akosi ich nemáme.
Podľa nedávneho prieskumu sa totiž zistilo, že svet ekonomicky dlhšiu dobu stále bohatne, teda peniaze sú, vraj zhruba 328 000 000 000 000 Euro, čo vraj zhruba značí 32 000 Euro na každého obyvateľa Zeme! Tak to vidíte a nikto Vám finančne nepomôže ani čiastkou 10 Euro, teda nikto kompetentný, nikto Vám 10 Euro ani neodpustí. Ak máme vravieť o ekonomike, politike, „službách“ a inštitúciách, rozhodne musíme vravieť o spravodlivosti, neberte to ako rozprávku. Pedsa ekonomiku a politiku chceme, aby bola rovnomernosť, spravodlivosť, tak je na mieste ak poviem, že ak by fungovali veci skutočne spráne, každému občanovi by sa mohlo pomôcť čiastkou zhruba 32 000 Euro teda asi 1000 000 000 Korún, čo by určite každému z nás rozjasnilo život.