Čo robiť s voľným časom?

Väčšina z nás sa sťažuje na nedostatok voľného času. No na druhej strane sú tu aj ľudia, ktorý majú voľný čas na rozdávanie a nevedia čo s ním. Máme pre vás zopár rád ako vyplniť váš deň čo najefektívnejšie.

učivo

Španielčina
Je považovaná za tretí najviac využívaný jazyk sveta. Ak sa naučíte španielsky, bude to schopnosť, ktorá vám umožní osloviť viac ako 500 miliónov ľudí na celom svete. Bez ohľadu na to, či ste Slovák, Nemec, Poliak … alebo na to kde žijete vedieť hovoriť po španielsky sa stáva čoraz dôležitejšie a populárnejšie. V posledných rokoch sa hispánske obyvateľstvo a hospodárstvo rýchlo šíri po celom svete. Pričom ak žijete v USA je to ešte dôležitejšie, keďže viac ako 30 % populácie je hispánska. Čo sa týka španielčiny, taktiež je považovaná za najjednoduchší jazyk na učenie sa.

fotoaparát

Ako začať:Najúčinnejším spôsobom naučiť sa akýkoľvek jazyk je učiť sa z interakcií v reálnom živote. Avšak nemôžeme si dovoliť opustiť svoj život a odísť na niekoľko mesiacov do zahraničia a učiť sa jazyk. Preto odporúčame aj iné varianty ako napríklad prihlásiť sa na nejaká kurz alebo v pohodlí domova navštíviť webové stránky, ktoré ponúkajú to čo chcete. Nesmieme zabudnúť ani na aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do mobilu a učiť sa pekne od základov. Aplikáciu si môžete zapnúť kedykoľvek a kdekoľvek, vôbec nie ste obmedzovaný.

Microsoft Excel
Väčšina z nás pravdepodobne ovláda základy programu Microsoft Excel. Prečo nerozšíriť svoje obzory? V tomto programe existuje toľko výkonných funkcií, ktoré sú však skryté a vedeli by uľahčiť váš život. Excel je tiež skvelým prínosom kedykoľvek, ak hľadáte prácu, pretože veľa spoločností sa spolieha na program Excel.

Kde sa začať učiť:S popularitou programu Excel môžete nájsť mnoho bezplatných zdrojov a videí, aby ste sa to naučili. Stačí sa pozrieť na Youtube.

excel

Úpravy fotografií a videí
V digitálnom svete ako je tento, v ktorom žijeme, je priam nemožné vyhnúť sa Youtube, Instagramu, Facebooku ….na týchto sieťach zdieľame svoje fotografie, videá. Každý túži po dokonalej fotke a to je dôvod prečo skúsiť práve toto.
Kde sa začať učiť:Na úpravu fotografií môžete použiť Photoshop. Pri editácii videa môžete použiť nástroj iMovie alebo Final Cut Pro. Nezabúdajte však, že existujú desiatky editačných softvérových nástrojov na úpravu videí a fotografií, ale dôležitejšia je vaša editačná schopnosť, nie samotný nástroj.