Od techniky elektrobicykla až po jeho výhody


Ako vlastne tento elektrobicykel funguje?
Najzákladnejšia informácia pre záujemcov tohto typu bicykla je, že elektrobicykel nie je babeta alebo motorka. Elektrobicykel, iba pomáha pri vašom využití. Jeho základ slova, teda bicykel ostáva bicyklom pri, ktorom stále treba šľapať na pedále. Pomáha vytvoriť pocit, že sa bicyklujete na rovine aj vtedy, keď sa práve rozbiehate do kopca. Každý elektrobicykel so zabudovaným motorom má, ako súčasť výbavy aj cyklopočítač, ktorý je naisto odolný voči dažďu. Tento cyklopočitač ukazuje všetky aktuálne a potrebné pre vás, informácie, ako je maximálna rýchlosť, teplota, čas..Vždy závisí od typu a modelu bicykla, teda aj od dovolenej rýchlosti. Tieto typy elektrobicyklov vám vysvetlíme.

elektrobycikl

Prečo si vybrať tento typ bicykla?
Prvom rade nepotrebujete vodičský preukaz na riadenie elektronického bicykla. Keď máte radi prírodu nemusíte sa báť o tento typ bicykla. Elektrobicykel je čisto ekologický. Batérie a väčšina komponentov sú po doslúžení recyklovateľné. Vhodné do každého terénu, či si spríjemnite cestu po meste alebo zážitok v horách. Aj po náročnej ceste po tých najvyšších kopcoch sa nemusíte báť o svoje zdravie, a hlavne prídete do cieľa svieži.

muž na kole
 
Mestský elektronický bicykel
lNajmä je určený pre mestských ľudí, zažijete elegantnú zážitkovú cestu po vašom meste.
lNajlepšia kombinácia pre starších ľudí, ktorí už nevládzu bicyklovať dlhšiu trasu.
lTento bicykel je prispôsobený hlavne pre ženy, ale aj starších ľudí, tým že majú nižší nástup čím sa uľahčuje ich nasadnutie na bicykel.
lHlavným znakom je ušetrenie vašej chrbtice pri bicyklovaní na tomto bicykli, menej namáha vašu chrbticu – sklonom bicykla.
lTypický dojazd tohto typu elektrobicykla je približne 50 – 70 kilometrov.

jízda na kole

Horský elektronický bicykel
lTento typ bicykla je určený na nerovnomerné povrchy ako sú hory, les.
lZamilujú si ho ľudia, ktorý nemajú veľmi v láske šľapanie do kopca na nerovnomerných povrchov. Umožní im spríjemniť ich bicyklovanie aj v prírode.
lTypický dojazd tohto typu elektrobicykla je približne 50 – 90 kilometrov.
lJednou nevýhodou je, že si musíte dávať pozor na jeho váhu. Nie je vhodný na skákanie.

Trekkingový elektronický bicykel
lTento typ je niečo medzi horským bicyklom a mestským.
lJe vhodný najmä pre dlhšie cestovanie na rovnom povrchu cesty alebo na miestne teréne.
lTypický dojazd tohto typu elektrobicykla je približne 60 – 80 kilometrov.