Reálne disky budú minulosťou


Čoraz viac úspešnejšia a známejšia firma Google prichádza ďalšou novinkou a to čipmi TPU pre umelú inteligenciu. Čip síce bude na predaj, ale to v podobe novej cloudovej služby, ktorá sa spustí až koncom roka.
chytání mraku
Prečo by nás mal zaujať?
Pomocou týchto nových čipou a novej cloudovej služby budú mať firmy či vývojári prístup ku tisícke dátových centier firmy Google. To znamená, že Google nám umožní zdieľať obrovský priestor v podobe online úložiska. Teda náš harddisk a prenosné disky pri práci využívať nemusíme. Toto ocenia hlavne tvorcovia rôzneho softvéru, ktorí svoje súbory môžu ukladať na tieto online úložiská a môžu ich medzi sebou i pohodlne zdieľať. Svoj materiál, svoje uložené súbory, budú mať vždy po ruke a takýmto spôsobom môžu šikovnejšie tvoriť svoj náročný softvér. Môže ho však využiť každý, komu je sympatická táto metóda, kedy si všetko ukladáme na cloud, teda úložný online disk. Ušetríme s tým veľmi veľa miesta na našom harddisku a náš počítač nečelí hrozbe nakazenia vírusov, ktoré ukladáme veľakrát nevedomky a rovno do nášho počítača. Takisto je známou vecou fakt, že čím má počítač viac voľného miesta, tým pracuje rýchlejšie, je ako keby celkovo „zdravší a menej zaťažený.“
černé diskety
Online úložisko s názvom Cloud už poznáme a ľudia ho pomaličky začínajú využívať, no nová služba spojená s novými čipmi nám umožní túto možnosť ukladnia využiť v rozšírenejšej forme, bude to podľa mňa prelomové a revolučné riešenie, kedy o chvíľu celý svet začne uprednostňovať jedine tieto cloudové úložiská. Túto možnosť ocenia bežní užívatelia, no ako som vravel na začiatku, vďační budú predovšetkým vývojári, ktorým bude umožnené celý čas tvoriť online. Žiaden problém s plným harddiskom, žiadne prenášanie pomocou USB kľúčov, všetko sa bude ukladať a zdieľať medzi sebou cez internet. Google sa chystá prísť s ďalším revolučným riešením, ktoré podľa mňa  osloví celý civilizovaný svet.