Vynikajúce recepty na zákusky z rôznych kútov sveta

Chuť na sladké je každému z nás dobre známa. Niekto si však dopraje sladkú maškrtu častejšie iní iba striedmo a to z rôznych dôvodov. Na svete však existujú viaceré vynikajúcerecepty zákusky, po ktorých sa zbiehajú všetky slinky. Ktorý z receptov na sladké uprednostňujete vy? Je to recept na klasickú bábovku či bublaninu, alebo vašim chuťovým pohárikom viac chutí napríklad Sacherova torta či Crème brûlée.

jahody

Iný kraj, iný mrav a iné recepty na zákusky

Známe slovenské porekadlo, ktoré určite hovorí za všetko. Na svete je najkrajšie to, že keď jeden robí to isté nikdy to nie je to isté. Preto rovnaké koláče, torty, plnky, pudingy a podobne môžu byť upečené podľa rovnakého receptu ale rovnako chutiť nebudú. Každý totiž do nich pridá určitú dávku seba, čosi pridá, čosi uberie a na svete je nový recept na zákusok. V slovenských končinách sme zvyknutý na koláče a torty zo sladučkej čokolády, múky, vajec a práškového či kryštálového cukru. Medzi klasické slovenské koláče patrí napríklad spomínaná bábovka, bublanina, makový rez, tvarohovník, šuhajda, mačacie oči a iné vynikajúce koláče. Koláče sa na slovenské stoly podávajú na rôznych oslavách, svadbách, životných jubileách alebo iba tak, že je sobota či nedeľa.

Koláč každému dobre padne po výdatnom obede alebo iba tak pri posedení s rodinou či priateľmi. Z francúzskej pekárničky môžeme ochutnať napríklad malinové šarlotky, čokoládovú penu, horúce čokoládové suflé, makrónky rôznych farieb a príchutí alebo aj vianočný croquembouche. Medzi známe talianske dezerty, ktoré si s radosťou pripravujeme aj u nás patrí napríklad známe tiramisu alebo panna cotta. Okrem týchto však poznáme napríklad ovocnú crostatu a veľmi obľúbenú taliansku zmrzlinu, ktorá sa vyznačuje nezameniteľnou chuťou.

dezert

Recepty na zákusky sa posúvali z generácie na generáciu. Vďaka našim starým mamám a mamám si vieme aj my vychutnať vynikajúce zákusky. Všetky recepty na zákusky treba starostlivo uchovať, aby si ich mohli upiecť aj naše dcéry a vnučky. Na internete a v cukrárskych knihách je síce mnoho receptov, avšak tie domáce sú na nezaplatenie. Ak si však chcete svoju zbierku receptov o niečo viac rozšíriť neváhajte sa inšpirovať receptami na webovej stránke www.korunnycukor.sk. Nájdete tam množstvo zdravých aj menej zdravých receptov na osviežujúce koláče, ktoré pohladia chuťové poháriky. Navyše so všetkými cukrami od spoločnosti Korunný cukor sa zaručene vydarí každý koláč.