Zábradlie 4 krát inak

Nerezové zábradlie na balkón je dnes veľmi obľúbené. Tento materiál má totiž mnohé výhody. Je odolný voči poškodeniu, má dlhú životnosť a pôsobí veľmi moderne. Navyše sa oňho nepotrebujete extrémne starať, stačí ho raz za čas pretrieť čistou vodou a následne vyleštiť, aby na ňom neostali fľaky a šmuhy. Tento materiál je navyše ľahký a práca s ním veľmi jednoduchá. Ak teda nemáte problém s počiatočnou, vyššou investíciou, ktorá sa v tomto prípade naozaj oplatí, hliník je určite veľmi vhodný materiál.

balkony

Aj sklenené zábradlia patria k veľmi obľúbeným prvkom. Pôsobia elegantne a čisto. Na balkón sa vám navyše dostane omnoho viac svetla, čo oceníte ak na ňom chcete napríklad pestovať rastliny. súkromie viete vyriešiť matným sklom. Takéto zábradlie je navyše aj veľmi bezpečné, a to vtedy, keď máte malé deti, alebo domáce zvieratá. Tie zábradlia sú vyrábané z bezpečnostného skla, takže sa nemusíte báť ich rozbitia. Sklo je na druhej strane citlivé na poškriabanie, takže sa s ním musí predsa len trošku opatrne

Aj drevené zábradlie má svoje čaro. Hodí sa ako na balkón v paneláku, tak na ten v rodinnom dome. Môžete ho pokojne kombinovať aj s moderným i prvkami, respektíve materiálmi, ako je spomínané sklo, alebo hliník. V tomto prípade ale musíte rátať s o čosi väčšou starostlivosťou. Drevo je živý materiál. preto potrebuje pravidelné morenie a lakovanie. Sem tam sa nevyhnete ani jeho brúseniu. Drobnou nevýhodou je aj kratšia životnosť.

zábradlí na balkon

Zábradlie môže byť vyrobené aj z iných kovov ako je hliník. Vyberajte si však také, ktoré majú dlhšiu životnosť, napríklad také klasické železo zvykne veľmi skoro hrdzavieť. Navyše je veľmi ťažké, čo neprospieva statike žiadneho balkónu. Možno si hovoríte, že ide len o niekoľko kilogramov navyše. Tie sú ale sústredené na veľmi malej ploche, preto môžu predstavovať reálny problém.