Ak milujete vodu, aquaparky na Slovensku si určite zamilujete!

Mnohí z nás si najviac užijú horúce a slnečné letné dni práve pri vode. Tá nás dokáže osviežiť a dokonca v nej môžeme zažiť kopu zábavy. Práve to je dôvod, pre ktorý nielen Slováci, ale aj zahraniční turisti radi navštevujú aquaparky na Slovensku. Naše vodné svety sa rozrastajú a konkurujú si navzájom, čo je dôvod, pre ktorý sa aquaparky každoročne snažia vyladiť svoje služby tak, aby boli spokojní aj tí najnáročnejší z nás. Ktoré aquaparky na Slovensku sa určite oplatí v lete navštíviť a čo vás v nich môže ohúriť?

tobogány

Bazény, bazény a bazény


Hlavným dôvodom návštevy aquaparkov býva zväčša kúpanie v bazénoch. Možno si myslíte, že na tom predsa nie je nič zaujímavé. No tie najlepšie aquaparky na Slovensku neponúkajú len tak hocijaké bazény. Sú prispôsobené rôznym vekovým kategóriám aj tomu, čo sa v nich dá zažiť. Bazény môžu byť zábavné (s rôznymi atrakciami, tobogánmi, vlnobitím a podobne), plavecké, masážne s rôznymi tryskami a menšími vodopádmi či dokonca bazény s horúcou termálnou vodou. Tie zábavné sú väčšinou určené deťom a mladým ľuďom, no takúto zábavu radi privítajú aj dospelí. Masážne obľubujú prevažne starší ľudia a seniori, pretože voda pôsobí blahodarne na pohybové ústrojenstvo. Služby aquaparkov na Slovensku sú však oveľa širšie.

aquapark

Od kúpania až po ďalšie kvalitné služby


Ako sme už spomínali, kúpanie v bazénoch je primárnym dôvodom, pre ktorý ľudia navštevujú aquaparky na Slovensku. Okrem toho však môže váš relax vyzerať aj úplne inak. Tie najmodernejšie z našich aquaparkov totiž určite ponúkajú aj kvalitný wellness. V ňom si môžete vybrať masáž podľa vlastnej predstavy či navštíviť saunu. Masáže aj sauny sú totiž veľmi dobré pre obehovú sústavu a zlepšenie imunity. V areáli niektorých vybraných aquaparkov na Slovensku na môžete ubytovať a nemusíte tak za službami chodiť ďaleko. Doslova ich budete mať priamo pod nosom. Neznie toto všetko ako ideálna dovolenka? Navyše sa v areáli môžete tiež stravovať. Reštauračné a stravovacie služby sú už dnes na vyššej úrovni ako je to napríklad na klasických kúpaliskách. Tak čo, už ste sa rozhodli, v ktorom z aquaparkov na Slovensku strávite svoju dovolenku?

Všetky informácie o našich vodných svetoch nájdete na stránke http://nasavoda.sk/.