Aké podlahové vykurovanie zvoliť do rodinného domu?

Určite všetci dobre poznáte ten pocit v chladných zimných mesiacoch, keď bosými nohami stúpite na studenú podlahu a na celom tele vám naskočia zimomriavky. Tento nepríjemný pocit môže byť pre vás minulosťou, ak sa rozhodnete do svojho nového domu nainštalovať podlahové vykurovanie. Tento typ domáceho vykurovania sa stáva stále viac a viac populárny a pokiaľ staviate dom, popremýšľajte o tom, či by ste ten skvelý pocit teplej podlahy počas celej zimy nechceli zažiť aj vy. Existujú dva základné typy podlahového vykurovania. Prečítajte si, ktoré je do rodinného domu vhodnejšie a aké má výhody oproti klasickým druhom kúrenia.

podlaha

Elektrické alebo teplovodné podlahové vykurovanie? Vyberte si správne

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. Stačí sa zamyslieť nad tým, aký zdroj bude vyhrievať vašu domácnosť. Ak si ako zdroj tepla zvolíte plynový kotol, určite bude pre vás výhodnejšie zaobstarať si teplovodné podlahové vykurovanie. Tento typ kúrenia je ale náročnejší na samotnú inštaláciu a je aj drahšie ako elektrické. Ušetríte však ale pri prevádzke. Teplo produkujú teplovodné trubice umiestnené pod vašou podlahovou krytinou. Tie zohrievajú podlahu a podlaha ďalej odovzdáva teplo do priestoru. Elektrické podlahové vykurovanie funguje na základe takzvaných odporových káblov alebo rohoží. Podobne ako pri teplovodnom kúrení, aj tieto sú schované pod podlahou, takže ich nie je vidieť. Prevádzkové náklady sú pri elektrickom podlahovom vykurovaní o niečo vyššie.

koberec

Na čo si dať pozor pri podlahovom vykurovaní?

Predtým, ako sa rozhodnete pre inštaláciu podlahového vykurovania, premyslite si, kde bude váš nábytok. Ide totiž o to, že teplovodné trubice alebo elektrické rohože nemusíte umiestňovať pozdĺž celej plochy, ale iba tam, kde bude môcť teplo slobodne sálať do priestoru. Je zbytočné, aby boli trubice umiestnené pod kuchynskou linkou a vykurovali tak plochu, ktorá to nepotrebuje. Inštalácia podlahového vykurovania by sa vám tak zbytočne predražila a to určite nechcete. Firmy na inštaláciu podlahové vykurovania si vyberte naozaj starostlivo. Nenechajte sa zlákať nízkou cenou hlavne preto, že oprava podlahového vykurovania je zložitá záležitosť, ktorá vás zbytočne oberie o čas a peniaze.

Prejsť sa bosými nohami po teplej podlahe je naozaj príjemný pocit. Prečo by ste si ho mali odopierať? Kliknite na našu stránku http://vykurovanie24.sk/ a dozviete sa o ďalších výhodách podlahového vykurovania.